Yeni çekilecek Zübeyde Analar Oğullar filmi için hazırlıklar devam ediyor. Filmin oyuncu kadrosu da belli olmaya başladı. Bu yazıda, Zübeyde Analar Oğullar filminin oyuncu kadrosunu ve konusunu inceleyeceğiz.

Oyuncu Kadrosu

Aslıhan Güner – Zübeyde Hanım

Zübeyde Hanım rolü için seçilen isim Aslıhan Güner oldu. Güner, Uzak Şehrin Masalı dizisinde oynadıktan sonra bu filmde Zübeyde Hanım’ın gençliğini canlandıracak. Oyunculuk eğitimlerini Barış Manço Kültür Merkezi’nde almış olan Güner, Sevda Çiçeği, Kızıl Elma, Diriliş Ertuğrul, Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizilerinde de rol aldı.

Alican Yücesoy – Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk rolü için seçilen isim Alican Yücesoy oldu. Haliç Üniversitesi Tiyatro mezunu olan Yücesoy, 9 Kere Leyla, Hayatımın Şansı, Benim Adım Gültepe gibi dizilerde oynadı.

Sitare Akbaş – Makbule Hanım

Makbule Hanım rolü için seçilen isim ise Sitare Akbaş oldu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan Akbaş, Aanalar ve Anneler, İstanbul Sokakları, Sen Çal Kapımı, Ramo ve Kırmızı Oda dizilerinde de rol aldı.

Diğer Oyuncular

Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Ulviye Karaca, Emre Kınay, Devrim Nas, Ayberk Aladar, Wilma Elles, Ece Baykal ve Turgay Tanülkü gibi isimler de yer alıyor.

Konu

Zübeyde Analar Oğullar filmi, Türkiye’nin en önemli tarihi figürlerinden biri olan Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım ve çocuklarının hayatını konu alıyor. Filmin senaryosunu İlber Tekinsoy yazdı, yönetmenliğini ise Cenk Yaz üstlendi.

Zübeyde Hanım, Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerinde yaşamış ve İstiklal Savaşı’na büyük destek vermiş bir kadındır. Filmde, Zübeyde Hanım’ın çocuklarıyla birlikte nasıl mücadele ettikleri ve ülkenin bağımsızlığı için verdikleri mücadele anlatılıyor.

Çekimler ve Yayın Tarihi

Zübeyde Analar Oğullar filminin çekimleri Mart 2022’de başladı ve Eylül 2022’de tamamlandı. Filmin gösterim tarihi ise 24 Kasım 2022 olarak belirlendi. Film, Bergama’da gerçekleştirilen çekimlerle ve başarılı oyuncu kadrosuyla büyük bir merakla bekleniyor.

Tartışmalar

Zübeyde Analar Oğullar filminin yayınlanmasına ilişkin tartışmalar da gündemde. Bazı eleştirmenler, filmde Atatürk’ün annesinin hayatı hakkında yanıltıcı bilgiler olabileceğinden endişe duyuyorlar. Ancak, filmin senaristi İlber Tekinsoy, Zübeyde Hanım ve oğullarının hayatlarını doğru bir şekilde aktardığını ve filmde tarihi gerçeklerden sapmamaya özen gösterdiklerini belirtti.

Sonuç

Zübeyde Analar Oğullar filminin oyuncu kadrosu ve konusu, Türkiye’nin en önemli tarihi figürlerinden biri olan Zübeyde Hanım ve çocuklarının hayatını anlatıyor. Filmin başarılı oyuncu kadrosu ve çekimlerin Bergama’da gerçekleştirilmesi, merak uyandırıyor. Film, tarihi gerçekleri doğru bir şekilde aktarması ve güçlü oyuncu kadrosuyla başarılı olacağına inanılıyor.