Yapımcılığını TFT Yapım’ın üstlendiği Yeşil Deniz Milenyum dizisi, 2014-2016 yılları arasında 76 bölüm olarak yayınlanmıştır. Serkan Özarslan’ın yönetmen koltuğuna oturacağı bu komedi-dram türündeki dizi, izleyiciler tarafından büyük ilgi görmüştür. Dizinin yeni oyuncu kadrosu da merak edilmektedir. Bu nedenle, Ali Kara, İdris Meydi ve Serkan Birlik tarafından yazılan senaryoya sahip Yeşil Deniz dizisinin kadrosunu sizlerle paylaşacağız.

Başrollerde Parlayan Yetenekler

Burak Serdar Şanal

Burak Serdar Şanal, 28 Ağustos 1988 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Maltepe Üniversitesi’nde drama kulübünde eğitim almış olan Şanal, 2008 yılında Arka Sokaklar dizisinde konuk oyuncu olarak yer almıştır. Ancak 2011 yılında Avrupa Avrupa dizisindeki başrol performansıyla tanınmıştır. 2015 yılında Kızlar ve Anneleri programını sunmuş olan Burak Serdar Şanal’ın en son film projesi ise 2022 yapımı olan Aynasız Haluk’tur.

Mert Turak

Mert Turak, 29 Mart 1980 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olan Turak, Bahçeşehir Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. Yılan Hikayesi, Avrupa Yakası, Beni Böyle Sev ve Yeşil Deniz dizilerindeki başarılı performanslarıyla tanınmış olan Mert Turak, en son 2021 yılında Kuruluş Osman dizisinde yer almıştır.

Burak Alkaş

Burak Alkaş, 17 Mayıs 1983 tarihinde Göztepe’de doğmuştur. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü mezunu olan Alkaş, ilk kez Pis Yedili dizisiyle kamera karşısına geçmiştir. Oyunculuğuyla dikkatleri üzerine çeken Burak Alkaş, Yeşil Deniz dizisiyle kariyerindeki yükselişi sürdürmüştür. En son Tozkoparan İskender dizisinde rol almıştır.

Ali Barkın

Ali Barkın, 3 Ocak 1985 tarihinde dünyaya gelmiştir. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu olan Barkın, Kanada’da Vancouver Film School Sinema ve Televizyon Oyunculuğu Bölümü’nden mezun olmuştur. Deniz Yıldızı ve Şevkat Tepe dizilerinde yer alan Ali Barkın, yapımcılık da yapmaktadır. En son 2021 yılında Etkileyici dizisinde rol almıştır.

Öykü Çelik

Öykü Çelik, 13 Temmuz 1987 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İlk olarak 2006 yılında Selena dizisiyle oyunculuk kariyerine adım atan Çelik, Survivor gibi birçok yapımda da yer almıştır. Yeşil Deniz dizisiyle büyük bir çıkış yakalayan Öykü Çelik, en son Benim Hayatım dizisinde rol almıştır.

Melis Babadağ

Melis Babadağ, 17 Ocak 1984 tarihinde Adana’da doğmuştur. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü mezunu olan Babadağ, reklam filmlerinde yer alarak oyunculuk kariyerine başlamıştır. Mihrap Yerinde, Beni Böyle Sev, Pis Yedili, Beni Unutma, Geniş Aile ve Cam Kırıkları gibi projelerde başarılı performans sergileyen Melis Babadağ, en son Aşk Çağırırsan Gelir filmiyle izleyicilerin karşısına çıkmıştır.

Yeşil Deniz Milenyum dizisinin yeni oyuncu kadrosunu sizlerle paylaştık. Eğer konu hakkında merak ettiğiniz şeyler varsa, aşağıdaki yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.