Metamorfoz Dizisi Oyuncuları ve Konusu

Metamorfoz dizisi, Primo Film tarafından yapımcılığı üstlenilen, TRT Dijital platformunda yayınlanacak yeni bir dizi. Yönetmen koltuğunda Murat Onbul’un oturduğu dizi, 10 bölümden oluşacak. İzleyiciler dizinin oyuncu kadrosu ve konusu hakkında meraklı bekleyiş içinde. Biz de Mustafa Burak Doğu’nun yazdığı Metamorfoz dizisi oyuncuları ve konusunu sizlerle paylaşıyoruz.

Metamorfoz Dizisi Oyuncuları

Dizinin oyuncu kadrosunda yer alan isimler şöyle:

Can Nergis (Başrol Oyuncusu)

27 Mayıs 1985 yılında İstanbul’da doğan Can Nergis, üniversite eğitimini Londra’da tamamladı. Kariyerine 2011 yılında “Her Şeye Rağmen” dizisiyle adım atan Nergis, daha önce “Dila Hanım”, “Arka Sokaklar”, “Tatlı İntikam”, “Anne”, “Paşa Gönlüm”, “Börü”, “Yasak Elma”, “Kağıt Ev” gibi başarılı projelerde de yer almıştır.

Hazım Körmükçü

30 Ocak 1965 yılında İstanbul’da doğan Hazım Körmükçü, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur. İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda oyuncu olarak görev alan Körmükçü, kamera karşısına ilk defa 1990 yılında “Mesela Dedik” dizisiyle geçti. Daha önce “Yeter”, “Filinta”, “İçimizdeki Ateş”, “Deli Divane”, “Söz”, “Canım Annem”, “Eyvah Eyvah 3” gibi yapımlarda da rol aldı. Körmükçü son olarak “Yalnız Kurt” dizisinde yer aldı.

Tansu Taşanlar

31 Mayıs 1984 yılında Ankara’da doğan Tansu Taşanlar, Selçuk Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro bölümü mezunudur. Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı’nda da eğitim alan Taşanlar, kamera karşısına ilk defa 2008 yılında “Akasya Durağı” dizisiyle konuk oyuncu olarak geçti. Özellikle “Hercai” dizisiyle tanınan oyuncu, son olarak “Yalancı ve Mumları” dizisinde rol aldı.

Burcu Altın (Filiz)

13 Eylül 1984 yılında İstanbul’da doğan Burcu Altın, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sahne ve Görüntü Sanatları Oyunculuk Bölümü mezunudur.

2009 yılında “Kırık Kalpler” dizisiyle oyunculuk kariyerine başlayan Altın, özellikle “Beni Böyle Sev” dizisindeki performansıyla tanındı. Daha önce “Tozkoparan”, “Düğüm Salonu”, “Rina”, “Öğretmen Kemal” gibi yapımlarda da yer alan Altın, Metamorfoz dizisinde Filiz karakterine hayat verecek.

Faik Ergin

16 Şubat 1978 yılında İskenderun’da doğan Faik Ergin, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezunudur. 2000 yılında Best Model of Turkey ve Best Model of World seçilen Ergin, daha sonra Şahika Tekand Stüdyo’sunda oyunculuk eğitimi aldı. Özellikle “Küçük Ağa” dizisinde canlandırdığı Yusuf karakteriyle tanınan Ergin, son olarak “Payitaht Abdülhamit” dizisinde yer almıştır.

Emel Dede (Funda)

1989 yılında İstanbul’da doğan Emel Dede, Haliç Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Kamera karşısına ilk defa 2008 yılında “Küçük Kadınlar” dizisiyle konuk oyuncu olarak geçen Dede, daha önce “Kertenkele”, “Çukur”, “Sevda Kuşun Kanadında”, “Aşkın Bedeli”, “Alın Yazım”, “İsimsizler”, “Payitaht Abdülhamit”, “Kuruluş Osman”, “Kuzgun” gibi yapımlarda da rol almıştır. Dede, Metamorfoz dizisinde Funda karakterine hayat verecek.

Ercan Özdal

4 Mart 1988 yılında Yozgat’ta doğan Ercan Özdal, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Oyuncu koçluğu, ekiplere yaratıcı drama, temel oyunculuk ve kamera önü oyunculuk egzersizleri uygulayan Özdal, özellikle “Çukur” ve “Yasak Elma” dizileriyle tanınmıştır. Daha önce “Sevda Kuşun Kanadında”, “Seddülbahir 32 Saat”, “Kavak Yelleri”, “Hatırla Sevgili”, “Arka Sokaklar” gibi dizilerde yer alan Özdal, Metamorfoz dizisinde henüz açıklanmayan bir karaktere hayat verecek.

Ahmet Varlı

Ahmet Varlı hakkında bilgi vermek gerekirse, 1984 yılında Trabzon’da doğmuştur. Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nden mezun olan Varlı, 2008 yılında Şeytanın Pabucu sinema filmiyle kariyerine adım atmıştır.

Daha sonra birçok dizi ve filmde yer almıştır. Bunlar arasında “Yerden Yüksek”, “Benim İçin Üzülme”, “Muhteşem Yüzyıl Kösem”, “Yılanların Öcü”, “Bozkır”, “Oflu Hoca’nın Şifresi”, “Kuzgun”, “Kanatsız Kuşlar” gibi yapımlar yer almaktadır.

En son 2022 yılında “Pera Palas’ta Gece Yarısı” dizisinde yer alan Ahmet Varlı, Metamorfoz dizisi kadrosunda da önemli bir karaktere hayat verecektir.

Mira Sude Güneş

Mira Sude Güneş, 1 Temmuz 1998 yılında doğmuştur. Ege Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünden mezun olan Güneş, Yetenek Evi Sanat Akademisi’nde oyunculuk ve diksiyon eğitimi almıştır.

The Stranger isimli yabancı sinema filminde başrol oynamış olan genç oyuncu, aynı zamanda seslendirme sanatçısıdır. Metamorfoz dizisinde önemli bir karakteri canlandıracaktır.

Egemen Yavuz

Egemen Yavuz ise 23 Temmuz 1981 yılında Ankara’da doğmuştur. Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı Tiyatro Oyunculuk Ana Sanat Dalı Bölümü’nden mezun olan Yavuz, Avrupa Yakası, Ayışığı Neredesin, Canım Benim, Yabancı Damat, Acı Hayat, Kurtlar Vadisi Irak, Arka Sokaklar, Tek Türkiye gibi yapımlarda da rol almıştır.

Aynı zamanda seslendirme sanatçısı olan Egemen Yavuz, Metamorfoz dizisinde Nusret Binbaşı karakterini canlandıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir