Bu yazımızda Leyla ile Mecnun Yeni Sezon Oyuncuları ve Oyuncu Kadrosu ve 2023 yılında EXXEN ile devam eden sürecindeki oyunculardan bahsedeceğiz.

Yenilikçi Dijital Platform Exxen, Yeni Dizilere Ev Sahipliği Yapıyor

Exxen adlı modern dijital platform, yeni dizi projelerini izleyicilerle buluşturmaya devam ediyor. Exxen’de gösterilecek dikkat çekici diziler arasında, Leyla ile Mecnun da yer alıyor. Online dizi izleme tutkunları, Leyla ile Mecnun’un oyuncu kadrosunu merakla araştırıyorlar. Bu yazımızda, dizi severler ve Exxen takipçileri için Leyla ile Mecnun’un oyuncu kadrosunu ayrıntılı bir şekilde inceleyeceğiz.

Leyla ile Mecnun Dizisindeki Oyunculara Yakından Bakış

İşte karşınızda Leyla ile Mecnun dizisinde rol alacak yetenekli oyuncularımız:

Leyla ile Mecnun Dizisi Oyuncu Kadrosu

-Ali Atay

-Ahmet Mümtaz Taylan

-Serkan Keskin

-Cengiz Bozkurt

-Köksal Engür

-Osman Sonant

-Ege Tanman

-Ushan Çakır

-Deniz Işın

Ali Atay: Leyla ile Mecnun Dizisinin Başrol Oyuncusu

Ali Atay, Leyla ile Mecnun dizisiyle ünlenen başarılı bir oyuncudur. Son olarak Son Yaz dizisinde izleyicilerin karşısına çıkan Ali Atay, 20 Nisan 1976’da Rize’de doğmuştur. Oyunculuk kariyerinin yanı sıra müzisyenlik ve film yönetmenliği ile de ilgilenen Atay, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Bugüne kadar birçok dizi ve filmde rol almıştır. Yapma Diyorum, Mutlu Ol Yeter, Ben de Özledim, Gönül Ferman Dinlemiyor, Eşref Saati, Cemile, Şansa Bak ve Aşkım Aşkım gibi çok sayıda dizide yer almıştır.

Ahmet Mümtaz Taylan – İskender

Ahmet Mümtaz Taylan, Leyla ile Mecnun dizisinde İskender karakterini canlandıran deneyimli oyuncudur. 12 Eylül 1965’te Ankara’da doğan Taylan, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Bir süre devlet tiyatrolarında görev yapmış olan Taylan, 1985’ten beri aktif olarak oyunculukla ilgilenmektedir. Aynı zamanda yönetmenlik de yapan Taylan, Rıza, Güzel Köylü, Cinayet, Ben de Özledim, İşler Güçler, Kötü Yol, Leyla ile Mecnun, Behzat Ç., Ateşe Yürümek, Çapkın, Avrupa Yakası, Kurşun Yarası, Arapsaçı, Yılan Hikayesi, Sahra ve Kınalı Kuzular gibi dizilerde rol almıştır.

Serkan Keskin – İsmail Abi

Leyla ile Mecnun dizisinin vazgeçilmez karakteri İsmail Abi’yi canlandıran Serkan Keskin, 25 Kasım 1977’de İzmit Kocaeli’de dünyaya gelmiştir. Oyunculuk dışında yönetmenlik ve müzisyenlikle de ilgilenen Keskin, 1998 yılından bu yana aktif olarak oyunculuk kariyerine devam etmektedir. Keskin, daha önce birçok dizi, film ve tiyatro oyununda rol almıştır. Mucize Doktor, Ya İstiklal Ya Ölüm, Öğretmen, Jet Sosyete, Hayat Şarkısı, Ben de Özledim, Deli Saraylı, Ey Aşk Neredesin, Avrupa Yakası, Bıçak Sırtı, Hırsız Polis ve Çaylak gibi dizilerde göstermiş olduğu başarılı oyunculuğuyla pek çok ödül kazanmıştır.

Leyla ile Mecnun dizisi, başarılı oyuncu kadrosuyla izleyicilerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Exxen platformunda yayınlanan dizi, sevilen karakterleri ve hikayesiyle dizi severlerin gönlünde taht kurmuştur. Ali Atay, Ahmet Mümtaz Taylan ve Serkan Keskin gibi yetenekli oyuncuların başrollerde yer aldığı Leyla ile Mecnun dizisi, diğer oyuncularıyla da zengin bir kadroya sahiptir.

Yeniden ekranlarda boy gösteren Leyla ile Mecnun dizisi, hem nostalji yaşatan hem de güncel mizah anlayışıyla izleyicilerine keyifli anlar sunmaktadır. Bu başarılı dizinin yeni bölümleriyle Exxen platformunda takip edebilir, oyuncuların sergilediği başarılı performansları izleyebilirsiniz.

Cengiz Bozkurt – Bakkal Erdal

Leyla ile Mecnun dizisinde unutulmaz Bakkal Erdal karakterini canlandıran Cengiz Bozkurt, 24 Aralık 1965’te doğan usta bir oyuncudur. 1990’dan beri tiyatro, dizi ve film oyunculuğu ile meşgul olan Bozkurt, eğitimini yurt dışında tamamlamıştır. Gençliğim Eyvah, Jet Sosyete, Hangimiz Sevmedik, Geldim Gördüm Güldüm, Kocamın Ailesi, Aramızda Kalsın, Ben de Özledim, Sevgili Dünürüm, Ezogelin, Seni Çok Özledim, Kırık Kanatlar ve Kurşun Yarası gibi dizilerde önemli roller üstlenmiştir.

Köksal Engür – Ak Sakallı Dede

Köksal Engür, Leyla ile Mecnun dizisinde Ak Sakallı Dede karakterini canlandırmaktadır. 1947’de Kars’ta doğan oyunculuk ve seslendirme sanatçısı Köksal Engür, 1956’dan beri oyunculukla ilgilenmektedir. Oflu Hoca’nın Şifresi, Deli Saraylı, Kurtlar Vadisi, Güneşin Oğlu, Beş Vakit, Sağır Oda, Dolunay, Korkuyorum Anne, Zerda, Karanlıkta Koşanlar, Sevgilim İstanbul ve Keşanlı Ali Destanı gibi yapımlarda yer almıştır.

Osman Sonant – Hırsız Yavuz

Osman Sonant, Leyla ile Mecnun dizisinde Hırsız Yavuz karakterini canlandırmaktadır. 1 Mart 1979’da İstanbul’da doğan Sonant, oyunculuğun yanı sıra müzisyenlikle de yakından ilgilenmektedir. 2003’ten beri oyunculuk ve müzisyenlik kariyerine devam eden Osman Sonant, Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde son olarak izleyicilerle buluştu. Ayrıca Ya İstiklal Ya Ölüm, Zengin ve Yoksul, Ufak Tefek Cinayetler, Ben de Özledim, Behzat Ç., Türk Malı ve Yılan Hikayesi gibi yapımlarda da yer almıştır.

Ege Tanman – Kaan

Leyla ile Mecnun dizisinde Bakkal Erdal’ın çırağı Kaan olarak ünlenen Ege Tanman, 26 Şubat 1998’de Bursa’da doğmuştur. Zeki bir karakter olan Kaan, dizide önemli bir rol üstlenir. Oyunculuk ve DJ’likle ilgilenen Tanman, 2002’den beri oyunculuk yapmaktadır. 2007’de Bez Bebek dizisindeki Emre karakteriyle tanınan genç oyuncu, daha önce Ben de Özledim, Savaş, İbreti Alem, Beş Şehir, Çocuk, Acemi Cadı, Sev Kardeşim, Kezban Yenge, Babam ve Oğlum, Yusufçuk, Sır Kapısı ve Kınalı Kar gibi yapımlarda yer almıştır.

Ushan Çakır – Arda

Ushan Çakır, Leyla ile Mecnun dizisinde Arda karakterini canlandırmaktadır. 23 Mayıs 1984’te İzmir’de doğan oyuncu, 2005’ten beri aktif olarak kariyerine devam etmektedir. Uzun Hikaye, 20 Dakika, Kurt Seyit ve Şura, Kara Ekmek, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Karayazı, Avlu, Ferhat ile Şirin, Kırmızı Kamyon ve Menajerimi Ara gibi yapımlarda boy göstermiştir.

Deniz Işın – Leyla

Deniz Işın, Leyla ile Mecnun dizisinde yeni Leyla karakterini canlandırmaktadır. 1992 İzmir doğumlu olan oyuncu, Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği mezunudur. Leyla ile Mecnun, Masumiyet, Sefirin Kızı, İyi Günde Kötü Günde, Atiye ve Her Yerde Sen gibi dizi filmlerde yer almıştır. Deniz Işın’ın Instagram hesabı: https://www.instagram.com/deniz.isin/

Exxen’de Yayınlanacak Leyla ile Mecnun Dizisi Oyuncu Kadrosu Bu yazımızda Exxen’de yayınlanacak olan Leyla ile Mecnun dizisinin oyuncu kadrosunu sizlere aktarmak istedik. Diziyi ve oyuncuları hakkında düşüncelerinizi ve görüşlerinizi bizimle paylaşmanızı sabırsızlıkla bekliyoruz. Exxen izleyicilerine keyifli seyirler dileriz.