Kübra Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Konusu

Netflix platformunda yayınlanacak olan Kübra dizisi, son dönemin en merak edilen projelerinden biri haline geldi. Başrolünde ünlü oyuncu Çağatay Ulusoy’un yer aldığı dizi, birçok izleyici tarafından heyecanla bekleniyor. Peki, Kübra dizisi ne hakkında? Dizinin oyuncu kadrosunda kimler yer alıyor? Tüm bu soruların yanıtlarını bu yazıda bulabilirsiniz.

Kübra Dizisi Konusu

Kübra dizisi, imalat atölyesinde çalışan Gökhan adlı bir gencin hayatının, bir sanal arkadaşlık sitesi üzerinden tanıştığı Kübra isimli bir kızla karşılaşmasıyla nasıl değiştiğini konu alıyor. Çağatay Ulusoy’un canlandırdığı Gökhan karakteri, telefonuna gelen bir mesajla tanıştığı Kübra’yı aramaya başlar ve böylece ikili arasında bir aşk hikayesi başlar.

Kübra Dizisi Oyuncu Kadrosu

Kübra dizisi oyuncu kadrosu, son dönemde Türkiye’nin en popüler oyuncularından bazılarını bir araya getiriyor. İşte Kübra dizisi oyuncu kadrosunda yer alan isimler:

Çağatay Ulusoy (Gökhan)

Kübra dizisi erkek başrol oyuncusu Çağatay Ulusoy oldu. Gökhan karakterini canlandıran ünlü oyuncu, daha önce Terzi, Centilmen gibi yapımlarda yer almıştı. Ayrıca, Netflix’in ilk Türk yapımı olan Hakan: Muhafız dizisinde de başrol oynamıştı.

Büşra Develi (Kübra)

Kübra dizisi kadın başrol oyuncusu Büşra Develi oldu. Kendisini Tatlı Küçük Yalancılar, Ayla, Fi, Erkek Severse gibi yapımlardan tanıyoruz. Develi, Kübra karakterini canlandırıyor.

Aslıhan Malbora (Merve)

Aslıhan Malbora, Kübra dizisinde Merve karakterine hayat veriyor. Malbora, daha önce Darmaduman ve Gel Dese Aşk gibi dizilerde rol almıştı.

Ahsen Eroğlu (Gülcan)

Kübra dizisi oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler arasında Ahsen Eroğlu da bulunuyor. Eroğlu, Çağatay Ulusoy’un kardeşi rolünde.

Nazan Kesal (Dilek)

Nazan Kesal, Kübra dizisinde Dilek karakterini canlandırıyor. Kesal, daha önce Fazilet Hanım ve Kızları, Bir Zamanlar Çukurova, Bir Peri Masalı gibi yapımlarda rol almıştı.

Kübra dizisinin oyuncu kadrosu oldukça geniş ve deneyimli isimlerden oluşuyor. İşte, Kübra dizisi oyuncu kadrosu hakkında detaylı bilgiler:

Kübra Dizisi Oyuncu Kadrosu:

  1. Çağatay Ulusoy – Gökhan
  2. Aslıhan Malbora – Merve
  3. Büşra Develi – Kübra
  4. Ahsen Eroğlu – Gülcan
  5. Aytek Şayan – Serhat
  6. Nazan Kesal – Dilek
  7. Ahmet Mümtaz Taylan
  8. Cihan Talay – Salih
  9. Uygar Özçelik – Reis

Kübra dizisi oyuncu kadrosu hakkında bilinenler bunlarla sınırlı değil. Dizide yer alacak oyuncuların karakterlerine dair de ipuçları bulunuyor.

Çağatay Ulusoy, Kübra dizisi erkek başrol oyuncusu olarak karşımıza çıkacak. Gökhan karakterini canlandıracak olan Ulusoy, imalat atölyesinde çalışan bir adamı canlandıracak. Gökhan’ın hayatı, sanal arkadaşlık sitesi üzerinden tanıştığı Kübra isimli bir kadınla karşılaştıktan sonra değişecek.

Aslıhan Malbora ise Merve karakterine hayat verecek. İTÜ Gıda Mühendisliği mezunu olan Malbora, Darmaduman dizisinde oynamıştı. Büşra Develi ise dizinin kadın başrol oyuncusu olarak dikkat çekiyor. Sanal arkadaşlık sitesi üzerinden Gökhan ile tanışacak olan Kübra karakterini canlandıracak.

Ahsen Eroğlu ise Gökhan’ın kız kardeşi Gülcan rolünde dizide yer alacak. Ege Üniversitesi’nde Beden Eğitimi Öğretmenliği okuyan ve sonrasında oyunculuk eğitimleri alan Eroğlu, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Anne, Kızlarım İçin, İstanbullu Gelin, Kuzgun ve Menajerimi Ara dizilerinde rol almıştı.

Aytek Şayan, Gökhan’ın yakın arkadaşı Serhat karakterine hayat verecek. Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunu olan Şayan, daha önce Diriliş Ertuğrul, Kuzgun ve İsimsizler gibi dizilerde rol almıştı.

Nazan Kesal, Dilek karakterini canlandıracak. Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk mezunu olan Kesal, Delibal, Kardeşim Benim, Nasipse Adayız filmleri ve Halka, Fazilet Hanım ve Kızları, Bir Zamanlar Çukurova, Oğlum, Bir Peri Masalı ve Son Gün gibi dizilerde yer aldı.

Ahmet Mümtaz Taylan, Kübra dizisi kadrosuna sonradan katıldı. Oyuncu, Ankara doğumlu ve Hacettepe Üniversitesi Tiyatro mezunu. Daha önce Güzel Köylü, Hayat Şarkısı, Halka, Vatanım Sensin, Arıza, Aziz, Ölüm Zamanı ve Son Gün gibi birçok dizi ve filmde rol almıştır. Kübra dizisinde ise henüz hangi karakteri canlandıracağına dair kesin bir bilgi bulunmamaktadır.

Cihan Talay ise Kübra dizisine konuk oyuncu olarak katılmıştır. 1984 Kırklareli doğumlu olan Cihan Talay, Güldür Güldür Show programıyla seyirci karşısına çıkmıştır. Kendisi, izleyici olarak katıldığı programa sahneye çıkartılmış ve gösteri yapması istenmiştir. Cihan Talay, başarılı bir performans sergileyerek programın oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Daha sonra birçok dizi ve filmde yer almıştır. Kübra dizisinde hangi rolü canlandıracağına dair de henüz kesin bir bilgi bulunmamaktadır.

Son olarak, Uygar Özçelik de Kübra dizisinde konuk oyuncu olarak yer almaktadır. 1983 Ankara doğumlu olan Uygar Özçelik, Hacettepe Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Daha önce Kaybolan Yıllar, Genco, 8. Gün, Gülperi, İstanbullu Gelin, Aşk Ağlatır, Arıza ve Alparslan Büyük Selçuklu gibi birçok dizi ve filmde rol almıştır. Uygar Özçelik’in Kübra dizisinde hangi karakteri canlandıracağına dair kesin bir bilgi bulunmamaktadır.

Kübra Dizisi Kaç Sezon – Bölüm Sürecek?

Kübra dizisi çekimleri başladı ve dizinin ilk sezonu 8 bölüm olarak yayınlanacak. Dizinin izlenme durumuna göre, diğer sezonlar için de anlaşmalar yapılabilir. Dizinin izleyiciler tarafından beğenilmesi halinde, gelecekte daha uzun sezonlar da yapılabilir.

Kübra Hangi Kanalda Yayınlanacak?

Kübra dizisi, OGM Pictures imzalı bir yapım olarak Netflix platformunda yayınlanacak. Netflix, Türk dizilerine daha çok önem vererek, izlenme oranları arttıkça Türk dizi sektörüne daha fazla yatırım yapmaktadır. Dizide yer alan başarılı oyuncu kadrosu ve iddialı senaryo ile Kübra dizisi, Netflix’in en iddialı projeleri arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir