Hayatımız Roman filminin yapımcılığını ve yönetmenliğini Savaş Sancak üstlenirken, filmin görüntü yönetmeni Ali Aslan’dır. Çekimleri Çanakkale’de gerçekleşen Hayatımız Roman filminin vizyon tarihi ise 8 Nisan Dünya Romanlar Günü’nde olacaktır. Bu yazıda, Hayatımız Roman filminin oyuncu kadrosunu ve konusunu detaylı bir şekilde ele alacağız.

Hayatımız Roman Filmi Oyuncuları

Hayatımız Roman filminin başrol oyuncusu Anıl Altan, 29 Mayıs 1990 yılında İstanbul’da doğmuştur. Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Bölümü mezunu olan Anıl Altan, Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nde oyunculuk eğitimi almış ve çeşitli reklam filmlerinde yer almıştır. Anıl Altan, Hayatımız Roman filminde Nihat rolünü canlandırmaktadır.

Anıl İlter, Hayatım Roman filminde Veli karakteriyle başrolde yer almaktadır. 3 Nisan 1981 yılında İzmit’te doğan Anıl İlter, Kocaeli Üniversitesi Spor Akademisi’nden mezun olmuştur. Ece dizisiyle profesyonel oyunculuğa adım atan Anıl İlter, Sen Çal Kapımı dizisindeki performansıyla tanınmaktadır.

Hayatımız Roman filminin kadın başrolü Aslı Bekiroğlu, 16 Kasım 1995 yılında dünyaya gelmiştir. Bahçeşehir Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olan Aslı Bekiroğlu, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Arp Bölümü’nde arp ve solfej eğitimi almıştır. Aslı Bekiroğlu, Hayatımız Roman filminde Öykü karakterini canlandırmaktadır.

Hayatımız Roman filminde Orhan karakteriyle Suat Sungur yer almaktadır. 1 Mart 1961 yılında Denizli’de doğan Suat Sungur, İstanbul Üniversitesi Devlet Konsevatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Suat Sungur, daha önce Eşref Saati, Sihirli Annem, Bay Yanlış ve Mucize Doktor gibi projelerde yer almıştır.

Rüçhan Çalışkur, Parmaklıklar Ardında, Avlu, Kusursuz Kiracı, Masumiyet gibi birçok projede yer almıştır. Oyunculuk kariyeri boyunca birçok ödül kazanan Rüçhan Çalışkur, aynı zamanda seslendirme sanatçısı olarak da çalışmaktadır.

Sarp Bozkurt, Hayatımız Roman filminde Muhtar Osman karakterini canlandırmaktadır. 4 Ekim 1989 tarihinde İstanbul’da doğan Sarp Bozkurt, Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. İlk kez 1999 yılında Baba Evi dizisiyle kamera karşısına geçen Sarp Bozkurt, aynı zamanda tiyatro oyuncusu ve seslendirme sanatçısıdır. 2021 yılında Sen Çal Kapımı dizisinde canlandırdığı Erdem karakteriyle tanınan Sarp Bozkurt, son olarak Aynasız Haluk filminde rol almıştır.

Erman Cihan, Hayatımız Roman filminde İrfan karakterini canlandırmaktadır. 1 Ocak 1984 tarihinde Konya’da doğan Erman Cihan, Konya Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. 2003 yılında Kurtlar Vadisi dizisiyle profesyonel oyunculuk kariyerine adım atan Erman Cihan, otoshops reklam filmindeki çağın adamı rolüyle de tanınmaktadır. Oyunculuğun yanı sıra klarnet, saksafon, gitar, tumba gibi enstrümanları da çalan Erman Cihan, son olarak Barbaros Hayreddin: Sultanın Fermanı dizisinde rol almıştır.

Dilara Büyükbayraktar, Hayatımız Roman filminde Melek karakterini canlandırmaktadır. 23 Ekim 1989 tarihinde İzmir’de doğan Dilara Büyükbayraktar, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. İlk kez 2012 yılında Şevkat Tepe dizisiyle kamera karşısına geçen Dilara Büyükbayraktar, Naza karakteriyle büyük beğeni toplamıştır. Oyunculuğun yanı sıra tiyatro da yapan Dilara Büyükbayraktar, Senarist, Sungurlar, Arka Sokaklar, Siccin 6, Canım Annem gibi yapımlarda da rol almıştır.

Sarp Bozkurt ise Muhtar Osman karakterini canlandırmaktadır. 4 Ekim 1989 yılında İstanbul’da doğan Sarp Bozkurt, Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Baba Evi dizisiyle kamera karşısına ilk kez geçen oyuncu, aynı zamanda tiyatro ve seslendirme sanatçısıdır. En son Aynasız Haluk filminde rol almıştır.

Erman Cihan ise İrfan karakterini canlandırmaktadır. 1 Ocak 1984 yılında Konya’da doğan Erman Cihan, Konya Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Kurtlar Vadisi dizisiyle profesyonel oyunculuk hayatına atılan Cihan, aynı zamanda müzik aletleri çalmaktadır. Vatanım Sensin dizisiyle tanınmıştır ve son olarak Barbaros Hayreddin: Sultanın Fermanı dizisinde rol almıştır.

Dilara Büyükbayraktar ise Melek karakterini canlandırmaktadır. 23 Ekim 1989 yılında İzmir’de doğan Büyükbayraktar, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Şevkat Tepe dizisiyle kamera karşısına ilk kez geçen oyuncu, Naza karakteriyle tanınmıştır. Aynı zamanda tiyatro oyuncusu olan Büyükbayraktar, Arka Sokaklar, Sungurlar gibi projelerde de yer almıştır.

Arzu Yanardağ ise Suzan karakterini canlandırmaktadır. 31 Ağustos 1977 yılında İstanbul’da doğan Yanardağ, mankenlik kariyeriyle başladığı iş hayatına oyunculuk yaparak devam etmektedir. MSM Actor Studio’da oyunculuk eğitimi alan Yanardağ, Aile Bağları isimli projede oyunculuk yapmıştır. Türkan Hanım’ın Konağı dizisinde Rabia karakterini canlandırmıştır.

Gözde Çığacı ise Mine karakterini canlandırmaktadır. 17 Ekim 1991 yılında İstanbul’da doğan Çığacı, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nden mezun olmuştur. Kuzey Güney dizisiyle kamera karşısına ilk kez geçen oyuncu, Elif karakteriyle büyük beğeni toplamıştır. Aynı zamanda tiyatro oyuncusu olan Çığacı, Ateş Böceği dizisiyle tanınmıştır ve son olarak Balkan Ninnisi dizisinde rol almıştır.

Hayatımız Roman Filminin Konusu

Hayatımız Roman filminin konusu, Şen Mahalle adı verilen bir Roman mahallesinde geçmektedir. Komedi türünde olan film, bir cinayet sonrasında yanlışlıkla kendilerini masum çıkarmaya çalışan iki kişinin hikayesini anlatmaktadır. Filmde ayrıca bu iki kişinin aşk hikayesi de anlatılmaktadır.