Andropoz Dizisi Oyuncu Kadrosu

Netflix’in yeni dizisi Andropoz, ünlü oyunculardan oluşan bir kadroya sahip. Başrollerinde Engin Günaydın, Gülçin Santırcıoğlu, Derya Karadaş, Tamer Karadağlı, Turgut Tunçalp ve Şebnem Hassanisoughi gibi isimler yer alıyor.

Engin Günaydın: Yusuf

Andropoz dizisinin erkek başrol oyuncusu Engin Günaydın, 1972 Tokat Erbaa doğumludur. Daha önce birçok tiyatro oyununda rol almış ve ayrıca Yakva, Vavien, Avrupa Yakası, Muhteşem Yüzyıl, Galip Derviş ve 10 Bin Adım gibi dizi filmlerde de yer almıştır.

Gülçin Şantırcıoğlu: Şahinde

Andropoz dizisi oyuncu kadrosunda yer alan Gülçin Şantırcıoğlu, 1977 İzmir doğumlu bir sanatçıdır. Dokuz Eylül Üniversitesi Opera Şan bölümünden mezun olmuş ve birçok dizi ve filmde yer almıştır. En bilinen çalışmaları arasında Kara Ekmek, Hercai ve Azizler yer alır.

Derya Karadaş: Meryem

Andropoz dizisinde yer alan bir diğer önemli oyuncu Derya Karadaş’tır. 1981 doğumlu olan Karadaş, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitim almış ve Güldür Güldür, Komedi Türkiye, Cici Babam ve Bir Başkadır gibi dizilerde yer almıştır.

Tamer Karadağlı: Halit

Andropoz dizisi oyuncu kadrosunda yer alan bir başka isim Tamer Karadağlı’dır. Savaşçı dizisinden ayrılarak Andropoz dizisine dahil olan Karadağlı, Taylan Biraderler’in yönetmen koltuğunda yer alacaktır.

Turgut Tunçalp: Mahmut Timuçin

Andropoz dizisi oyuncu kadrosunda yer alan Turgut Tunçalp, 1976 Sakarya doğumludur. Hayat Bilgisi, Diriliş Ertuğrul, Vatanım Sensin, Müslüm ve Teşkilat gibi dizilerde yer almıştır.

Şebnem Hassanisoughi: Fadime

Andropoz dizisi oyuncu kadrosunda yer alan son isim Şebnem Hassanisoughi’dir. 1985 İstanbul doğumlu olan oyuncu, Dantel, Poyraz Karayel ve Vatanım Sensin gibi dizilerde yer almıştır.

Andropoz Dizisi Konusu

“Andropoz” orta yaş bunalımına giren bir adam olan Yusuf’un hayatını konu edinmektedir. Yusuf, evli ve iki çocuk babasıdır. Elde ettiği başarılar ve ailesiyle birlikte mutlu bir hayatı olan Yusuf, bedeninin yaşlanması ile başa çıkmakta zorlanır ve orta yaş krizine girer. Bu kriz sırasında, en büyük hayali olan Meryem ile evlendiği günden beri oturdukları evden ayrılıp, deniz kenarında bir eve taşınmak ister. Ancak bu karar, onu beklenmedik durumlarla karşı karşıya bırakır.

Andropoz dizisi, Yusuf’un bu krizle dolu hayatını konu edinirken, izleyicilere birçok duygu ve düşünceyi de aynı anda hissettiriyor. Dizinin senaryosu oldukça etkileyici ve gerçekçi bir şekilde kaleme alınmıştır.

Dizide, Yusuf’un yanı sıra ailesi ve yakın çevresindeki kişiler de önemli roller üstlenir. Karısı Meryem, çocukları ve yakın arkadaşları, Yusuf’un yaşadığı krizi atlatmasına yardımcı olurken, onunla birlikte birçok zorluğun da üstesinden gelmeye çalışırlar.

“Andropoz” adıyla izleyicilerle buluşacak olan bu dizi, insanın yaşadığı içsel mücadeleleri ve orta yaş krizine yakalanmış bir adamın hayatındaki zorlukları konu alarak, izleyicileri derinden etkileyecek. Her bölümü merakla beklenen bu dizi, Türk televizyon tarihinde kendine özel bir yer edinecektir.