Ah Belinda, yönetmenliğini Demiz Yorulmazer’in yaptığı ve yapımcılığını OGM Pictures’ın üstlendiği bir filmdir. Senaryosunu Hakan Bonomo kaleme almıştır. Film, 2023 yılında vizyona girecek olan bir yapım olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Başrollerinde Neslihan Atagül, Serkan Çayoğlu, ve Necip Memili gibi başarılı oyuncuların yer aldığı Ah Belinda filminin konusu, oyuncuları, vizyon tarihi ve çekim yerleri hakkında tüm detayları aşağıda bulabilirsiniz.

İçindekiler

 • Neslihan Atagül – Sevilay
 • Serkan Çayoğlu – Suat
 • Necip Memili – Necati
 • Beril Pozam
 • Gamze Karaduman
 • Anıl Çelik
 • Efe Tunçer
 • Tim Seyfi
 • Ah Belinda Filminin Konusu
 • Ah Belinda Filmi Çekim Yerleri
 • Ah Belinda Filmi Vizyon Tarihi

Neslihan Atagül – Sevilay

Ah Belinda filminin başrolünde yer alan Neslihan Atagül, 10 Ağustos 1992 yılında İstanbul’da doğmuştur. Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde okuyan Atagül, kamera karşısına ilk defa 2006 yılında Yaprak Dökümü dizisiyle çıkmıştır. Oyuncunun kariyerindeki asıl çıkışı ise Fatih Harbiye ve Araf dizilerindeki performansıyla gerçekleşmiştir. Daha önce birçok farklı kategoride ödüllere layık görülen Atagül, 2021 yılında Sefirin Kızı dizisindeki performansıyla Yılın Uluslararası Kadın Oyuncusu seçilmiştir.

Serkan Çayoğlu – Suat

Ah Belinda filminin başrol oyuncusu Serkan Çayoğlu, 31 Mayıs 1987 yılında Almanya’da doğmuştur. Almanya’da Erlangen Üniversitesi’nin Ekonomi Bölümünde eğitim alan Çayoğlu, bir dönem profesyonel olarak mankenlik yapmıştır. Çeşitli oyunculuk eğitimleri alan ve kamera karşısında ilk defa 2011 yılında Kuzey Güney dizisi ile yer alan Çayoğlu, özellikle Kiraz Mevsimi dizisinde canlandırdığı Ayaz karakteri ile tanınır hale gelmiştir. 2016 ve 2015 yılının en başarılı erkek oyuncusu seçilen Çayoğlu, Ah Belinda filminde Suat karakterini canlandıracaktır.

Necip Memili – Necati

Ah Belinda filminde Necati karakterini canlandıracak olan oyuncumuz Necip Memili, evvelce, 27 Mayıs 1980 tarihinde Adana’da doğmuştur. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Oyunculuk Bölümünden mezun olan Memili, kamera karşısına ilk defa 2005 yılında Beşinci Boyut dizisiyle geçmiştir. Daha önce Selana, Yaprak Dökümü, Arka Sokaklar, Dolunay, Yalan Dünya, Ulan İstanbul, Çukur, Kanunsuz Topraklar, Sen Ben Lenin gibi birçok başarılı projede yer alan oyuncu, Ah Belinda filminde Necati karakterini canlandıracaktır.

Beril Pozam

Ah Belinda filminde Beril Pozam da yer alacak olan oyuncular arasındadır. Pozam, kariyerine 2010 yılında yayınlanan Yer Gök Aşk dizisiyle başlamıştır. Daha sonra Muhteşem Yüzyıl, İnadına Aşk, Kalbimdeki Deniz, Sana Bir Sır Vereceğim, Şahsiyet gibi birçok dizi ve filmde yer almıştır.

Gamze Karaduman

Gamze Karaduman da Ah Belinda filminin kadrosunda yer alan oyunculardan biridir. Karaduman, kariyerine 2014 yılında yayınlanan Güneşi Beklerken dizisiyle başlamıştır. Daha sonra Kalp Atışı, Kuzgun, Kırmızı Oda gibi birçok yapımda yer almıştır.

Anıl Çelik

Ah Belinda filminin oyuncu kadrosunda yer alan bir diğer isim de Anıl Çelik’tir. Çelik, kariyerine 2010 yılında yayınlanan Ezel dizisiyle başlamıştır. Daha sonra birçok dizi ve filmde yer alan Çelik, son olarak Şeref Bey dizisinde yer almıştır.

Efe Tunçer

Efe Tunçer de Ah Belinda filminin oyuncuları arasında yer almaktadır. Tunçer, 2018 yılında yayınlanan Avlu dizisiyle oyunculuk kariyerine başlamıştır. Daha sonra Sokağın Çocukları, Kurşun, Kuruluş Osman gibi yapımlarda yer almıştır.

Tim Seyfi

Ah Belinda filminin kadrosunda yer alan son isim Tim Seyfi’dir. Seyfi, kariyerine 1998 yılında yayınlanan Bir Demet Tiyatro dizisiyle başlamıştır. Daha sonra Avrupa Yakası, Kurtlar Vadisi Pusu, Diriliş Ertuğrul gibi birçok yapımda yer almıştır.

Ah Belinda Filminin Konusu

Ah Belinda filminin konusu, yeni çıkan Belinda isimli şampuan reklamında Handan ismindeki, 2 çocuklu ev kadını Sevilay Başaran’ın hikayesini anlatıyor. Filmin konusu hakkında daha fazla bilgi ise henüz açıklanmamıştır.

Ah Belinda Film Çekim Yerleri

Ah Belinda filminin çekim yerleri henüz belli değildir. OGM Pictures imzalı filmin cast çalışmaları devam etmektedir. Ancak, filmin çekimleri Haziran ayının sonunda tamamlanacak ve 2023 yılında vizyona gireceği tahmin ediliyor.

Ah Belinda Filmi Vizyon Tarihi

Ah Belinda filminin vizyon tarihi henüz kesin olarak açıklanmamıştır. Ancak, filmin çekimlerinin Haziran ayının sonunda tamamlanması planlanmaktadır. Bu nedenle, filmin 2023 yılında vizyona gireceği tahmin edilmektedir.

Sonuç

Demiz Yorulmazer’in yönettiği, OGM Pictures’ın yapımcılığını üstlendiği Ah Belinda filminin oyuncu kadrosu oldukça iddialı isimlerden oluşuyor. Neslihan Atagül, Serkan Çayoğlu, Necip Memili, Beril Pozam, Gamze Karaduman, Anıl Çelik, Efe Tunçer ve Tim Seyfi gibi başarılı oyuncuların yer aldığı film, 2023 yılında vizyona girecek. Filmin konusu hakkında henüz çok fazla bilgi olmamasına rağmen, heyecanla beklenen bir yapım olduğu kesin. Ah Belinda filminin çekim yerleri ve vizyon tarihi gibi detaylar da ilerleyen dönemde açıklanacaktır.