Netflix, merakla beklenen yeni dizisi “1899” ile izleyicilerin karşısına çıkıyor. Dizinin yapımcılığını “Dark” dizisinin yaratıcıları Jantje Friese ve Baran bo Odar üstleniyor. Peki, 1899 dizisi oyuncuları kimler ve konusu ne?

Dizinin Oyuncuları

Dizinin oyuncu kadrosu oldukça geniş ve başarılı isimlerden oluşuyor. İşte 1899 dizisi oyuncuları:

Emily Beecham

Başarılı oyuncu Emily Beecham, İngiltere’de dünyaya gelmiştir. Londra Müzik ve Dramatik Sanat Akademisi’nden mezun olan Beecham, “The Street” ve “Into the Badlands” dizileriyle tanınmıştır. Daha önce “The Pursuit of Love” dizisinde de yer alan oyuncu, 1899 dizisinde de izleyicilerle buluşacaktır.

Aneurin Barnard

Aneurin Barnard, İngiltere’de doğmuştur. Jacob’s Ladder dizisinde 11 yaşında rol aldıktan sonra Royal Welsh College of Music & Drama’da okumaya başlamıştır. 1899 dizisinde başrol oynayan Barnard, en son “Radioactive” filminde kamera karşısına geçmiştir.

Andreas Pietschmann

Almanya’da dünyaya gelen Andreas Pietschmann, 2000 yılında “John Gabriel Borkman” filmiyle kamera karşısına geçmiştir. “Die Verlorenen” ve “Zu schön um wahr zu sein” gibi başarılı projelerde yer alan Pietschmann, 1899 dizisinde başrolde yer alacaktır.

Miguel Bernardeau

İspanya’da doğan Miguel Bernardeau, Santa Monica Koleji’nde Dramatik Sanat okumuştur. “Zorro”, “It’s for Your Own Good”, “Elite” gibi projelerde yer alan Bernardeau, 1899 dizisinde de izleyicilerle buluşacaktır.

José Pimentão

Portekiz’in Lizbon kentinde doğan José Pimentão, 2017 yılında “Al Berto” ve “Eva” gibi yapımlarda gösterdiği performansla tanınmıştır. “Valor da Vida”, “Lux”, “Ninho” gibi projelerde de yer alan oyuncu, 1899 dizisinde izleyicilerle buluşacaktır.

Gabby Wong

Kamerun’un Garoua şehrinde doğan Gabby Wong, ilk olarak 2010 yılında “D’amour et d’eau fraîche” projesiyle kamera karşısına geçmiştir. “Sakho & Mangane”, “Loro”, “Il coraggio di vincere” gibi başarılı projelerde yer alan oyuncu, 1899 dizisinde de yer alacaktır.

Yann Gael

Yann Gael, Fransız-Kamerunlu bir oyuncudur. Paris’teki Fransız Ulusal Drama Akademisi’ne katılmış ve 2019’da Afrika francophone Netflix dizisi “Sakho & Mangane” ile tanınmıştır. Dark dizisiyle popülerlik kazanan Gael, en son 2021 yılında “Saloum” dizisinde izleyicilerle buluşmuştur.

Mathilde Ollivier

Fransa Paris’te dünyaya gelen Mathilde Ollivier, yapımcı ve model olarak da tanınmaktadır. Paris Uluslararası Dans Akademisi’nden mezun olan Ollivier, Vogue’un Mart 2016 sayısında yer alarak modellik kariyerinde de başarılı bir çıkış yakalamıştır. En son “Boss Level” dizisinde Gabrielle karakterini canlandıran Ollivier, 1899 dizisinde de yer alacaktır.

Jonas Bloquet

Brüksel, Belçika’da doğan Jonas Bloquet, “Özel Dersler” dizisindeki Jonas rolüyle tanınmıştır. “Özel Dersler”deki performansıyla En Çok Umut Vadeden Erkek Oyuncu dalında Magritte Ödülü kazanan Bloquet, 1899 dizisinde de izleyicilerle buluşacaktır.

Rosalie Craig

İngiltere’de doğan Rosalie Craig, müzikal tiyatrodaki performanslarıyla tanınmaktadır. 2013 yılında London Evening Standard En İyi Müzikal Performans Ödülü’ne layık görülen Craig, Spooks, Miranda, Endeavour gibi dizilerde de yer almıştır. 1899 dizisinde de izleyicilerle buluşacaktır.

Maciej Musiał

Polonya’da doğan Maciej Musiał, Akademie der Theaterkünste St. Wyspiański in Krakau’dan mezun olmuştur. “Rodzinka.pl” dizisiyle Polonya’nın en ünlü yıldızlarından biri haline gelen Musiał, 1899 dizisinde de yer alacaktır.

Dizinin Konusu

Dizinin konusu oldukça merak uyandırıcı. Bir göçmen gemisi, 1899 yılında New York’a doğru yola çıkar. Ancak gemi, gizemli olaylar sonucu rotasını değiştirir ve yolcuların karşı karşıya kaldığı bilmeceyle ilgili olaylar anlatılır. Dizinin türü ise drama, gerilim, macera ve aksiyon olarak belirlenmiştir.

1899 Dizisinin Özellikleri

Netflix’in yüksek bütçeli yeni dizisi “1899”, başarılı oyuncuların yanı sıra ilginç konusuyla da dikkat çekiyor. İngiltere, Almanya, İspanya, Fransa, Belçika ve Polonya gibi farklı ülkelerden gelen oyuncuların yer aldığı dizi, uluslararası bir yapım olarak öne çıkıyor.

Dark’ın yaratıcıları Jantje Friese ve Baran bo Odar tarafından üretilen 1899, Netflix’in merakla beklenen yeni dizilerinden biridir. Dizi, geniş oyuncu kadrosu ve ilginç konusuyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Emily Beecham, Aneurin Barnard, Andreas Pietschmann, Miguel Bernardeau, José Pimentão, Gabby Wong, Yann Gael, Mathilde Ollivier, Jonas Bloquet, Rosalie Craig ve Maciej Musiał gibi başarılı oyuncuların yer aldığı 1899 dizisi, gemide yaşanan olayların ardından yolcuların psikolojik durumlarının bozulması, gizemli olayların çözülmesi ve zorlu bir hayatta kalma mücadelesine tanık olacaktır.

Dizinin türü drama, gerilim, macera ve aksiyon olarak belirlenmiştir ve konusu oldukça merak uyandırıcıdır. Bir göçmen gemisi, 1899 yılında New York’a doğru yola çıkar ancak gemi, gizemli olaylar sonucu rotasını değiştirir ve yolcuların karşı karşıya kaldığı bilmeceyle ilgili olaylar anlatılır. Ayrıca, 19. yüzyıl Avrupa’sının siyasi, sosyal ve ekonomik durumları da diziye yansıtılmaktadır.

Yüksek bütçeli bir yapım olan 1899, başarılı oyuncuların yer almasıyla da dikkat çekmektedir. İngiltere, Almanya, İspanya, Fransa, Belçika ve Polonya gibi farklı ülkelerden gelen oyuncuların yer aldığı dizi, uluslararası bir yapım olmasıyla da öne çıkmaktadır. Netflix’in 17 Kasım 2022 tarihinde yayınlayacağı 1899 dizisi, Dark hayranlarının büyük bir merakla beklediği bir yapım olarak karşımıza çıkmaktadır.